Чому німіє рука?

Чому німіє рука?

Оніміння – це втрата чутливості руки. Іноді проявляється як поколювання, печіння і відчуття «мурашок», що бігають, по шкірі. Може бути як абсолютно нешкідливим станом – наприклад, при незручній позі під час сну, і симптомом серйозного захворювання. Від чого німіє ліва рука – причини та симптоми розповідають за цим посиланням https://nektarnik.com.ua/vid-chogo-nimiye-liva-ruka-prichini-simptomi-i-shho-robiti-yakshho-nimiye-i-zatikaye-liva-ruka/.

Назвемо кілька найбільш значимих причин!

Периферична нейропатія (поліневропатія). Виникає при пошкодженні периферичних нервів, які «керують» верхніми кінцівками. Найчастіше це відбувається на тлі цукрового діабету, інфекційних та аутоімунних захворювань, а також прийому низки антибіотиків або препаратів для хіміотерапії. Зазвичай слабшають м’язи та втрачають чутливість обидві руки.

Корінцевий синдром. Оніміння різних ділянок руки (найчастіше це зовнішня сторона плеча) може відчуватися через здавлювання початкових ділянок нерва (корінців) у верхньому грудному і нижньому шийному відділі, які відповідають за рухливість і чутливість верхніх кінцівок. Відбувається це внаслідок травми через остеохондроз, міжхребцеву грижу, спондильоз або пухлину. Крім зниження чутливості, спостерігається також біль у плечі та шиї.

Чому німіє рука?

Тунельний синдром. Розвивається при утиску нервів у «тунелі» – вузькому анатомічному просторі. Виникає в результаті вивиху або перелому, через травмування м’язів, сухожиль і зв’язок зап’ястя під час монотонної роботи, наприклад, при роботі за комп’ютером, шиття, в’язанні і т.д., при пухлинах серединного нерва. Найчастіше це відбувається в області зап’ястя, тому найвідомішим є зап’ястний тунельний синдром.

Захворювання ліктьового нерва. Викликає оніміння середнього, безіменного пальця та мізинця. Дуже актуально для людей, які багато працюють мишкою.

Хвороба Рейно. Патологія, за якої порушується кровопостачання верхніх кінцівок, провокуючи спазм периферичних судин. Як правило, проявляється відчуттям холоду в кистях рук, шкіра блідне і набуває синюшного відтінку.

Інсульт. При інсульті відбувається закупорка або розрив судини в головному мозку, що часто супроводжується онімінням однієї половини тіла – лівої руки та лівої ноги або правої руки та правої ноги. Крім втрати чутливості, у людини порушується зір і мова, з’являється біль голови, нудота, блювання, непереносимість різких звуків. Це небезпечний стан, який потребує термінової медичної допомоги.

Лікування підбирається залежно від причини, що спричинила втрату чутливості. Тому при частому відчутті оніміння рук зверніться до терапевта або невролога.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *