Вишня – не тільки смачно, а й корисно

Вишня – не тільки смачно, а й корисно

При згадці про вишню більшість із нас згадає про кисло-солодкі плоди, з яких виходить чудове варення та вино, рецепт дивіться тут https://b-i-g.com.ua/vino-z-vishni-v-domashnix-umovax-3-prostix-recepta-vishnevogo-vina/. Але фітотерапевт подумає про її користь для організму.

Сорти вишні суттєво відрізняються за вмістом органічних кислот (від 0,8 до 2,7%) та цукрів, яких може бути у м’якоті плодів до 15%. Плоди містять дубильні речовини (до 0,2%), вітаміни В1, С, Р та мікроелементи (залізо, магній, йод та ін.). За змістом пектину (до 11%) вишня перевершує багато інших плодових культур. Яскраве забарвлення плодам надають антоціани. Вони є потужними антиоксидантами і запобігають ушкодженню клітин організму внаслідок окислення і, отже, появі багатьох небезпечних захворювань.

Плоди є цінним дієтичним продуктом. Завдяки суттєвому вмісту заліза вони корисні при анемії. Вишневий компот або сік добре вгамовують спрагу, особливо при підвищеній температурі. Крім того, вишнева м’якоть і сік мають певну антисептичну дію. У народній медицині вважається, що сік допомагає виводити харкотиння. Присутність великої кількості пектинів надає вишню та м’яку проносну дію, що робить її дуже корисною при хронічних запорах.

Вишня – не тільки смачно, а й корисно

Листя вишні мають кровоспинну дію. Вони містять дубильні речовини, органічні кислоти, флавоноїди, амігдалін та кумарини. Їх можна використовувати у вигляді відвару для промивання ранок та пошкоджень шкіри, це прискорює регенеративні процеси. Як підручний засіб їх застосовують при носових кровотечах, закопуючи відвар або сік листя в ніс.

Незважаючи на користь плодів і листя, в медицині в основному використовують вишневі плодоніжки, відвар яких рекомендують як сильний сечогінний при сечокам’яній хворобі, обмінних артритах, як закріплюючий засіб при розладі шлунка, при дизентерії. Іноді їх включають до зборів для зниження артеріального тиску, але це призначення ґрунтується на сечогінному ефекті. Крім того, в європейських країнах фітотерапевти включають плодоніжки до зборів для схуднення, а в Англії їх (як у нашій країні листя) додають при соленні огірків.

При використанні сечогінного засобу 5 г плодоніжок кип’ятять на повільному вогні в 1 склянці води протягом 20 хвилин. Проціджують та приймають по 1/3 склянки. При розладі шлунка жменю плодоніжок кип’ятять у 0,5 л води та приймають по 1/2 склянки 2-3 рази на день.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *